It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

UYARI : İlgili  yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta yazdırarak okuyunuz. Ayrica; internet sitemize üye olan ve alis veris yapan her müşteri, tarafimizdan düzenlenmis olan asagidaki satis sözleşmemizin tüm maddelerini baska bir ihbara gerek kalmadan okumus ve kabul etmis sayilir!

 

MEKATRONİKLAB ELEKTRONİK TİC AŞ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayili Resmi Gazetede yayinlanan Mesafeli sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik geregi internet üzerinden gerçeklestiren satislar için sözleşme yapilmasi zorunluluguna istinaden düzenlenmis olup, maddeler halinde aşagıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU

Isbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satisini yaptigi, asagida nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri geregince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadir.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: Mehmet Bozkurt (Bundan sonra  MekatronikLAB olarak anılacaktır)
Adres: Gülsuyu Mah. Burçak SOk. No:11/6 Özgül Plaza, Maltepe / İSTANBUL

Telefon: 0 850 346 6522
Email : siparis@mekatroniklab.com

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ

Müsteri olarak magaza.mekatroniklab.com alisveris sitesine üye olan kisi. 
Üye olurken kullanilan adres ve iletisim bilgileri esas alinir.

MADDE 3 - sözleşme KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malin / Ürünün / Hizmetin türü, miktari, marka/modeli, rengi, adedi, satiş bedeli, ödeme sekli, siparisin sonlandigi andaki bilgilerden olusmaktadir

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satiş fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. Bu süre ALICI'Ya daha önce bildirilmek kaydiyla en fazla 10 gün daha uzatilabilir.

4.3 - sözleşme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslımatı kabul etmemesininden  Kodlama Sepeti sorumlu tutulamaz.

4.4 – 
MekatronikLABsözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim klavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimati için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının 
MekatronikLAB'ye ulaştırılmış olmasi ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir  ise, MekatronikLAB ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini 
MekatronikLAB'ne ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde MekatronikLAB'ye gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7-
MekatronikLAB mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI'nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan ürünlerin arizali veya bozuk olanlar, 
garanti sartları içinde gerekli onarımın yada değişimin yapilması için MekatronikLAB'ye gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri MekatronikLAB tarafindan karsilanacaktir.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

        ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilmasi için bu süre içinde MekatronikLAB'ye faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün MekatronikLAB'ye gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin tüm nüshaları ile beraber iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafindan karsilanir. ALICI ödemeli gönderilmeyen kargolar kabul edilmeyecektir.

            Kargo teslim adresinde teslimatın müşterinin adresinde bulunmaması yada kargonun kabül edilmemesi durumlarında ücret iadesi KARGO ÜCRETİ düşülerek kalan tutar olarak yapılır. Taşıma sırasında hasarlanan tahribat görmüş ürünlerin iadesinde mutlaka KARGO PERSONELİNE tutanak tutularak iadesi yapılmalıdır.
 
           Niteligi itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanilamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina bağlıdır.
 

        Ayrica, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarinca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapilarak kisiye özel hale getirilen mallar da tüketici cayma hakkını kullanamaz.

        Ödemenin kredi karti veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çikaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

        İşbu sözleşmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile MekatronikLAB 'in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır